Jak należy odbierać towar zamówiony na odległość?

  1. Przy odbiorze paczki od kuriera upewnij się, że na paczce nie ma żadnych uszkodzeń transportowych!
  • przed podpisaniem odbioru paczki bardzo dokładnie sprawdź, czy nie nosi ona żadnych śladów uszkodzenia mechanicznego (obtłuczone, rozdarte pudełko; zerwana taśma, wgnieciony karton itp.)
  • zwróć uwagę, czy taśma oklejająca paczkę jest z logiem Sklepu czy jest to taśma przewoźnika - na opakowaniu powinna znajdować się wyłącznie taśma Sprzedawcy, jeśli jest inaczej prosimy sprawdzić zawartość przesyłki i stan odbieranego towaru przy kurierze.

       Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do powyższych – należy odmówić przyjęcia paczki i poinformować nasz Dział Obsługi Klienta.

  1. Po podpisaniu protokołu odbioru:
  • sprawdź paczkę w obecności kuriera. To jest Twoim prawem a obowiązkiem kuriera. Taką procedurę należy zawsze stosować w przypadku towarów wielkogabarytowych, są one bowiem najbardziej narażone na zarysowania i wgniecenia w transporcie.
  1. Jeśli odebrałeś paczkę (tzw. "zgodne przyjęcie paczki") i po odjeździe kuriera stwierdziłeś/łaś uszkodzenie fizycznego towaru, którego nie dało się stwierdzić przy sprawdzeniu paczki po odbiorze od kurier, postępuj wedle tej instrukcji.
  2. Jeśli odebrałeś paczkę (tzw. "zgodne przyjęcie paczki") i po odjeździe kuriera stwierdziłeś/łaś brak któregoś z elementów zamówienia, postępuj wedle tej instrukcji.